Uit de top tien vanaf september 2025
Hendrik Groen (Peter de Smet) – Piaggio
Zeven uitgeverijen wezen zijn eerste manuscript af, maar zijn vriend Karel Helder bood Peter de Smet uitkomst: dagelijks mocht hij een stukje schrijven voor Helders literaire Torpedo Magazine. Een wakkere redacteur van uitgeverij Meulenhoff zag potentie in die krabbels en benaderde De Smet. Aangezien hij geen zin had in ‘al die heisa’, besloot hij onder het pseudoniem Hendrik Groen te verschijnen. Zijn werkwijze is simpel: een uurtje schrijven, ’s morgens. In dagboekvorm. Als hij eens geen zin had en een paar dagen in het dagboek oversloeg, was de protagonist ‘ziek’.
Piaggio is het flinterdunne verhaal over Anton (61) en Marieke (58). Anton is een gedesillusioneerde filiaalmanager van een schoenenwinkel. Vijf maanden geleden is hij ontslagen. Twee jaar eerder heeft zijn vrouw Tineke hem verlaten. Marieke is een spring-in-‘t-veld. Ongewenst hopt ze van de ene one night stand naar de andere; ze heeft een moeizame relatie met haar dochter. Als Anton en Marieke elkaar tegenkomen op het verjaarsfeestje van Antons zuster Lidy, spreken zij in een benevelde toestand af dat zij samen Antons droom in vervulling gaan brengen: in Italië op zoek naar een oude Piaggio en vanuit het zuiden in dat kekke driewielertje naar Nederland rijden.
“Ze wist niets van hem, behalve dat hij een werkloze schoenenverkoper was, en de broer van haar buurvrouw. Ze had meteen gezien dat hij een toupetje droeg. Dat had ze op de een of andere manier vertederend gevonden. Verder was hij net zo verlegen als zijzelf en had hij vriendelijke ogen.”
Tja, dat soort types dus. Tot beider verbazing brengen zij het plan ten uitvoer met hun ‘Pietje Piaggio’. Het verhaaltje is tamelijk voorspelbaar: pech onderweg, twee eenzame zielen die zich steeds meer aan elkaar hechten, gedoe met de dochter. Boven het geluid van het pruttelende motortje uit ratelt Marieke maar door, wat Anton voor lief neemt. Het typeert het Boekenweekgeschenk van 2026: een en al geleuter. Het is bijzonder dat het CPNB dit jaar voor lectuur met een héle kleine l (el) heeft gekozen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
©Eus Wijnhoven,februari 2026
Marente de Moor – De bandagist € 22.99
Joost (29) is bandagist. Hij ontfermt zich over de zieke benen van ouderen in Amsterdam, de stad die hem en zijn vrienden geen woning kan bieden. Het contrast tussen zijn zwervende bestaan en dat van zijn patiënten, die zijn gebonden aan hun grote en volgestouwde huizen, wordt steeds groter. De bandagist is een roman over eenzaamheid en geborgenheid, over herinneren en vergeten. Zelden is de ontheemding van jongeren in de Nederlandse steden overtuigender onder woorden gebracht dan in deze nieuwe, beklemmende roman van Marente de Moor.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Gaea Schoeters – Het geschenk €19.99
Plots wemelt het in Berlijn van de olifanten. Algauw wordt duidelijk dat de dieren niet uit de dierentuin komen, maar een geschenk van de president van Botswana zijn. 20.000 olifanten heeft hij de Duitsers cadeau gedaan, als ‘dank’ voor de verscherpte wetgeving met betrekking tot de invoer van jachttrofeeën.
‘Jullie Europeanen willen ons vertellen hoe we moeten leven. Misschien moeten jullie zelf maar eens proberen hoe het is om met megafauna samen te leven.’
De bondskanselier zit met de handen in het haar: hij moet deze crisis snel en daadkrachtig aanpakken. Want straks zijn er verkiezingen en zijn politieke tegenstanders ruiken bloed…
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Annejet van der Zijl – De zwevende wereld €26.99
In 1823 vertrok een jonge Duitse arts naar Deshima, de Hollandse handelspost in het toen verder nog volledig van de buitenwereld afgesloten Japan. Zeven jaar later werd hij verbannen uit het land van de shoguns en daarmee uit de levens van zijn grote liefdes, de concubine Sonogi en hun gezamenlijke dochter Oine. Decennialang deden vader en dochter er alles aan om elkaar weer terug te zien. Franz von Siebold vestigde, nog altijd hopend om terug te kunnen, zijn naam als ’s wereld grootste Japanexpert; Oine Kusumoto ontwikkelde ze zich met haar vaders voorbeeld voor ogen tot de eerste vrouwelijke arts in haar land. Maar toen Japan in 1854 eindelijk opengebroken werd en ze elkaar weer in de armen konden sluiten, pakten hun weerzien totaal anders uit dan ze hadden voorzien.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Mensje van Keulen – Omgeslagen dagen €24.99
Omgeslagen dagen is het vervolg op de dagboeken Alle dagen laat, Neerslag van een huwelijk en Moeder en pen. We volgen Van Keulen in de jaren 1983-1987. Inmiddels gescheiden en een gevierd schrijfster werkt Van Keulen aan de verhalenbundel De ketting (1983), haar roman Engelbert (1987) en haar jeugdboek Tommie Station (1985), dat een groot succes wordt. Toch gaat het schrijven, met een zoontje dat naar de basisschool gaat en een nieuwe liefde, bepaald niet vanzelf, maar Van Keulen zet door. Met de haar zo kenmerkende scherpte en humor neemt ze de lezer wederom mee in het immer woelige schrijversleven in de jaren tachtig te Amsterdam.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Janna Koumans – Dievenland € 27.99
Een meisje dat stiekem een koe van een nonnenklooster melkt, een edelsmid die een molenaarsvrouw versiert met een gestolen boek, een gezin dat een gejatte jas voor de zekerheid uitrafelt en dan het draad verkoopt, of een knecht die het schaap van zijn stiefvader opeet: wat gestolen wordt, is waardevol. En wie iets steelt, geeft een inkijkje in zijn leven en inventiviteit.
Op basis van tot nu toe onontdekte dievenbekentenissen verkent Janna Coomans de dagelijkse handel en wandel van de late middeleeuwen. Dievenland is een uitzonderlijk levendig boek over gewone mensen die geconfronteerd werden met instabiliteit en onzekerheid in de laatmiddeleeuwse Lage Landen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Kiran Desai -Sonia en Sunny € 29.99
In de besneeuwde bergen van Vermont voelt Sonia zich eenzaam. Ze is een studente met aspiraties om schrijver te worden. Omdat ze heimwee heeft naar haar thuisland India staat ze open voor de liefde van een oudere kunstenaar. Deze man zal haar in de komende jaren in zijn duistere greep houden. In Brooklyn is de eveneens uit India afkomstige Sunny net zo eenzaam. Hij worstelt met zijn bestaan als journalist en is constant in de war, zowel door de acties van zijn Amerikaanse vriendin, als door het land waarin hij zijn toekomst hoopt op te bouwen. In India kunnen hun families zich niet voorstellen dat Sonia en Sunny eenzaam zijn in deze grote, drukke wereld en ze regelen een ontmoeting tussen de twee. Een klunzige actie, die er alleen maar voor zorgt dat Sonia en Sunny uit elkaar worden gedreven, nog voor ze de kans krijgen om verliefd te worden op elkaar.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Michiel Krielaars – Rivier van bloed € 26.99
Het lijkt steeds onmogelijker te worden om Rusland en zijn acties echt te begrijpen. Het hart van het land is de Wolga, 3500 kilometer lang, de bron van de ideeën en mythes die het land gevormd hebben tot wat het is: een imperiale macht die het uiteenvallen van zijn rijk in 1992 nog altijd niet accepteert. Om Rusland te ontrafelen reisde Michel Krielaars over en langs de Wolga op zoek naar juist die oorsprongsmythes. Zo spreken de vreselijke rooftochten van Ivan de Verschrikkelijke tot de verbeelding. Gehuld in zwarte pijen met hondenkoppen aan hun zadels gegespt trok zijn politieke politie te paard door het land, om plunderend en verkrachtend de adel in het gareel te houden. Het is geen toeval dat er parallellen zijn met Poetins schrikbewind. Aan de hand van talloze voorbeelden en verhalen van zijn inwoners laat Krielaars zien: de wortels van het Rusland van nu liggen in het verleden.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Melissa da Costa – Als dromen fluisteren € 25.99
Al vijf jaar is Ambre niet meer teruggekeerd naar Arvieux. Een onverwacht telefoontje van haar vriendin Rosalie brengt daar verandering in. Ook Anton en Tim zullen komen. Alle drie zijn ze vastbesloten om Rosalie te steunen.Terug in Arvieux worden de vier vrienden overspoeld door herinneringen aan die winter in hotel Les Mélèzes, toen ze elkaar hielpen om hun chaotische levens opnieuw richting te geven. Nu, vijf jaar later, denken ze volwassen te zijn, maar er valt nog zoveel te leren.Na het succes van Waar de zon de sneeuw raakt neemt Mélissa Da Costa ons opnieuw mee naar de Alpen, waar ze laat zien hoe kronkelig — en tegelijk hoe waarachtig — het pad is dat leidt naar de plek waar het hart weer kan openbloeien.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Aldous Huxley- Tijd van de oligarchen € 15.00
Al in 1946 voorspelde Aldous Huxley met griezelige precisie onze huidige wereld, waarin politieke macht met behulp van technologie in handen is van een kleine minderheid. Maatschappelijk onrustige tijden zijn ideaal voor nationalisme en geopolitieke machtsspelletjes, terwijl democratie en solidariteit onder vuur komen te liggen.
Huxley, bij ons vooral bekend van zijn visionaire roman Brave New World, kondigt in dit vlijmscherpe essay de komst van het techno-oligarchische tijdperk aan – een wereld met boy-gangsters als regeringsleiders, waarin onze vrijheid wordt bedreigd door het recht van de sterkste.
Huxleys verbluffende analyse is na tachtig jaar herontdekt. Hij raakt de kern van de uitdagingen waarvoor wij in de eenentwintigste eeuw zijn komen te staan.
Gelauwerd essayist Bas Heijne voorzag Huxleys tekst van een verhelderende inleiding.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Alicja Geschinkska – Vrouwen in duistere tijden € 29.99
‘Indien het kwaad intrinsiek in de mens zit, dan ook het goede. En precies daarover gaat dit boek. Het is een aanklacht tegen het kwaad en een ode aan het goede waartoe de mens in staat is.’
Alicja Gescinska neemt de lezer mee op een woelige en filosofische reis door de vorige eeuw.
In tien biografische portretten laat ze zien wat de mensheid kan leren van even moedige als intelligente vrouwen: Rosa Luxemburg, Anna Achmatova, Edith Stein, Hannah Arendt, Martha Gellhorn, Simone Weil, Jeanne Hersch, Etty Hillesum, Barbara Skarga en Judith Shklar.
Met woord en daad bevochten zij de verdrukking, de ontmenselijking, de vernietigingsdrang uit hun tijd. Ze waren bakens van licht in de donkerste uren van de mensheid. Daar betaalden ze vaak een hoge prijs voor: van de dood in kampen tot een leven in ballingschap.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Esther Noami Perquin – Tot alles in beweging komt € 23,50
‘Achteraf weet ik dat we het over de stilte hadden moeten hebben; hoe die precies verdeeld werd over de leden van dit gezin, over de familie, mensen die we niet eens kennen, die generaties eerder al keuzes maakten. Nooit hebben we het over de macht van de zwijger; praten over stilte is alsof je een zaklamp op een donker hoekje richt om de schaduw aan te wijzen.’ Aan voormalig gevangenisbewaarder Ela dringt zich, na jaren van vertellen over andermans leven achter tralies, een persoonlijker verhaal op. Over een vader en twee broers, de werkelijke omvang van een familiegeheim en haar neiging de werkelijkheid te vervormen. Het blijkt al snel ondoenlijk om het daarbij niet over daderschap te hebben – en wat mag ze eigenlijk ‘persoonlijk’ noemen? ‘Niet alles is van jou,’ zoals haar oudste broer zegt. ‘Dit gaat mij ook aan.’
David Szalay – Het vlees € 23.99
Het leven van de Hongaarse István begint in een appartementencomplex in de jaren tachtig en voert hem langs de loopgraven van Irak, de achterkamers van Londense nachtclubs en de marmeren foyers van de superrijken. Steeds opnieuw belandt hij op een kruispunt, zonder zelf een richting te kiezen. Van jonge minnaar tot soldaat, van uitsmijter tot bodyguard, van echtgenoot tot weduwnaar – Het vlees is het portret van een man die door het leven wordt voortgestuwd, machteloos tegenover zijn verlangens, zijn verleden en het toeval dat hem vormt.
Een prachtige roman over een man overvallen door het leven, ogenschijnlijk passief – en toch van begin tot eind aangrijpend.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Annejet van der Zijl- De zwevende wereld € 26.99
In 1823 vertrok een jonge Duitse arts naar Deshima, de Hollandse handelspost in het toen verder nog volledig van de buitenwereld afgesloten Japan. Zeven jaar later werd hij verbannen uit het land van de shoguns en daarmee uit de levens van zijn grote liefdes, de concubine Sonogi en hun gezamenlijke dochter Oine. Decennialang deden vader en dochter er alles aan om elkaar weer terug te zien. Franz von Siebold vestigde, nog altijd hopend om terug te kunnen, zijn naam als ’s wereld grootste Japanexpert; Oine Kusumoto ontwikkelde ze zich met haar vaders voorbeeld voor ogen tot de eerste vrouwelijke arts in haar land. Maar toen Japan in 1854 eindelijk opengebroken werd en ze elkaar weer in de armen konden sluiten, pakten hun weerzien totaal anders uit dan ze hadden voorzien.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Wieslaw Mysliwski – Het paleis € 24.99
Wanneer het de landheer aan het begin van de oorlog te heet onder de voeten wordt, vlucht hij en laat hij zijn landgoed onbeheerd achter. De herder Jacob, die altijd al nieuwsgierig was naar hoe het paleis er vanbinnen uitziet, neemt zijn kans waar. Hij loopt door de verlaten gangen, dwaalt van vertrek naar vertrek, verwonderd door alle rijkdom. Terwijl hij portretten van de adellijke familie bekijkt, vereenzelvigt hij zich in gedachten met de ene na de andere aristocraat uit het verleden. Om meteen daarna ook weer woedend te worden vanwege de grote klassenverschillen in de samenleving, met name op het Poolse platteland.
Jacobs monoloog is een waar taalvuurwerk, voortgestuwd door zijn morele verontwaardiging, die de vernietiging van het paleis niet alleen onvermijdelijk maakt maar ook rechtvaardigt.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Dirk de Wachter- Wachten, een levenshouding € 24.99
In een wereld die snelt, is wachten een daad.
Geen passiviteit, maar een bewuste vorm van leven.Wachten. Een levenshouding is een neerslag van ideeën, gevoelens en verhalen over het wachten en de vele betekenissen die erbij horen: in ziekte, rouw, je carrière, de liefde en het geloof. Over niet kunnen wachten, leren wachten en wachten zonder verwachting.Dit boek is een pleidooi voor bedachtzaamheid, maar ook voor engagement: een vorm van nabijheid bij jezelf, en bij de ander.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Francesca Giannone – De brievenbezorgster van Puglia € 24.99
Tegen de achtergrond van de historische gebeurtenissen – de oorlog, het opkomende feminisme en het vrouwenkiesrecht – schetst Francesca Giannone niet alleen het portret van een vrije geest, maar ook het verhaal van twee onafscheidelijke broers, die voorbestemd zijn om van dezelfde vrouw te houden.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Dan Brown – Het ultieme geheim €29,99
Robert Langdon is terug en reist in Het ultieme geheim, de nieuwe, meeslepende thriller van De Da Vinci Code-auteur Dan Brown, naar Praag voor een lezing van zijn vriendin Katherine Solomon, maar hun verblijf ontaardt in chaos door een brute moord.
Praag. De gevierde hoogleraar kunstgeschiedenis en symboliek Robert Langdon woont een baanbrekende lezing bij van Katherine Solomon, een prominent wetenschapper met wie hij sinds kort een relatie heeft. Katherine staat op het punt een explosief boek te presenteren waarvan de inhoud wereldschokkende ontdekkingen bevat omtrent het menselijk bewustzijn; ontdekkingen die eeuwenlang gevestigde opvattingen en geloofsovertuigingen onderuit zullen halen. Door een brute moord ontaardt het verblijf van de twee wetenschappers in een complete chaos die culmineert in de verdwijning van Katherine én haar manuscript.
Robert Langdon ontdekt dat hij wordt bedreigd door een machtige organisatie en wordt achternagezeten door een ijzingwekkende tegenstander, ontstaan uit een eeuwenoude Praagse legende.
Terwijl het plot zich uitbreidt naar Londen en New York, blijft Langdon wanhopig op zoek naar Katherine… en naar antwoorden. In een zinderende race door de werelden van zowel de futuristische wetenschap als die van de mystiek, eeuwenoude mythen en volksoverleveringen, ontdekt Langdon de schokkende waarheid over een geheim project dat ons denken over het menselijk bewustzijn voorgoed zal veranderen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Mensje van Keulen – Omgeslagen dagen € 24.99
Omgeslagen dagen is het vervolg op de dagboeken Alle dagen laat, Neerslag van een huwelijk en Moeder en pen. We volgen Van Keulen in de jaren 1983-1987. Inmiddels gescheiden en een gevierd schrijfster werkt Van Keulen aan de verhalenbundel De ketting (1983), haar roman Engelbert (1987) en haar jeugdboek Tommie Station (1985), dat een groot succes wordt. Toch gaat het schrijven, met een zoontje dat naar de basisschool gaat en een nieuwe liefde, bepaald niet vanzelf, maar Van Keulen zet door. Met de haar zo kenmerkende scherpte en humor neemt ze de lezer wederom mee in het immer woelige schrijversleven in de jaren tachtig te Amsterdam.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Esther Naomi Perquin – Tot alles in beweging komt € 23.50
‘Achteraf weet ik dat we het over de stilte hadden moeten hebben; hoe die precies verdeeld werd over de leden van dit gezin, over de familie, mensen die we niet eens kennen, die generaties eerder al keuzes maakten. Nooit hebben we het over de macht van de zwijger; praten over stilte is alsof je een zaklamp op een donker hoekje richt om de schaduw aan te wijzen.’ Aan voormalig gevangenisbewaarder Ela dringt zich, na jaren van vertellen over andermans leven achter tralies, een persoonlijker verhaal op. Over een vader en twee broers, de werkelijke omvang van een familiegeheim en haar neiging de werkelijkheid te vervormen. Het blijkt al snel ondoenlijk om het daarbij niet over daderschap te hebben – en wat mag ze eigenlijk ‘persoonlijk’ noemen? ‘Niet alles is van jou,’ zoals haar oudste broer zegt. ‘Dit gaat mij ook aan.’
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Geert Mak – Wisselwachter € 36.99
In Europa kent bijna niemand hem. Toch hoort Harry Hopkins bij de handvol mensen die bepalend waren voor het lot van ons continent en ons land. Hopkins was een voormalige welzijnswerker in de arm-ste buurten van New York. Uiteindelijk werd hij de rechterhand van president Roosevelt, raakte hij bevriend met Churchill en onderhandelde met Stalin. Hij werd de stuwende kracht achter de New Deal en, na 1940, achter het geallieerde bondgenootschap dat uiteindelijk nazi-Duitsland op de knieën kreeg.
Het wervelende Wisselwachter gaat over de grote politieke bewegingen van de jaren dertig en veertig. Tegelijk vertelt Geert Mak een intieme geschiedenis van een politieke familie, de vrouwen en mannen die in die jaren het Witte Huis bevolkten. Op ongekende wijze schetst Mak het beeld van een tijd vol dilemma’s over democratie, economie en oorlog. Het zijn vraagstukken die ons maar al te bekend voorkomen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Paulien Cornelisse – In het kort € 23.50
Verwonderd – en nu en dan machteloos – beschouwt Paulien Cornelisse het dagelijks leven. Ze tuurt naar defecte kattenluikjes, vraagt zich af wanneer barista’s naar de wc mogen en ontleent levenslessen aan een verstopt doucheputje. Ook buigt ze zich over de kwesties waarom we op perrons met de trein meehollen, waarom politici zo graag praten over ‘hoe de hazen lopen’ en hoe het komt dat medisch personeel zoveel voelt voor de ludieke sok. Met IN HET KORT laat Paulien Cornelisse ons door haar vergrootglas naar de wereld kijken. Zelfs in grote tegenvallers weet ze schoonheid te vinden. Haar scherpe observatievermogen en onophoudelijke nieuwsgierigheid werken zeer aanstekelijk. Kortom, dit dikke boek vol korte stukjes is een feest van herkenning.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Barbara Stok – Wat is goed leven? € 22.99
Het orakel heeft gezegd dat Socrates de wijste mens van alle mensen is. Socrates is verbaasd en besluit samen met zijn vriend Chairefon op onderzoek uit te gaan. Hij voert gesprekken met allerlei mensen die bekendstaan om hun wijsheid. Wat denken zij dat goed leven is? Is dat zoveel mogelijk genieten? Zijn de beste mensen de sterkste mensen? En wat is dat precies, sterk? In elk gesprek ontdekt Socrates dat zijn gesprekspartners toch veel minder weten dan ze zelf denken.
Barbara Stok voert de lezer op toegankelijke wijze mee in de wereld van Socrates. Hij spoort aan om vastgeroeste denkbeelden los te schudden. Zijn filosofie is juist ook in deze tijd essentieel.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Sylvia Witteman – Maar dan heb je ook wat €25.99
Een column van Sylvia lezen in de krant zorgt, schrijft Mensje van Keulen, te midden van veelal somber en ontmoedigend nieuws, even voor een ontsnapping die al begint met de gedachte: waar zal ze het vandaag over hebben? Binnen een paar minuten weet ze de lezer te vermaken, zo niet de slappe lach te bezorgen, het gevoel te geven van ‘hè, dat vind ik nou ook (of juist niet)’, te laten meeleven, te verbazen, te ontroeren, met een andere blik te laten kijken naar een voorwerp of voorval en niet in de laatste plaats naar mensen en dieren.
Het maken van een selectie was wat minder ontspannend. Honderden keren kortom moest ze met twijfel en spijt, zuchtend en vloekend de nodige buitenspel zetten. Die keuze maken was een helse opgave, maar het is volbracht. En deze bundel, die geheel en al te danken is aan Sylvia’s unieke columns, mag er dan ook wezen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Diederik Samson – De groene supermacht € 20.00
Het is al ochtend als de baanbrekende klimaatmaatregelen van de Green Deal, na eindeloze vergaderingen en maandenlang overleg, worden aangenomen. Als medearchitect van dit ongekend ambitieuze milieupakket is Diederik Samsom daarbij, en hij weet als geen ander: Europa kan de wereld weer op koers brengen, richting een duurzame toekomst. Als we razendsnelle technologische innovaties combineren met miljardeninvesteringen in schone energie én wetgeving die wereldwijd doorwerkt, laat hij zien, is klimaatverandering nog steeds oplosbaar – en Europa moet daarin de voortrekker zijn. Met een onthullende blik achter de schermen laat Samsom zien hoe het in Europa werkt, waar het stokt en wat er nodig is om de wereld definitief te verlossen van het gebruik van fossiele brandstoffen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Pieter Waterdrinker – Baden-Baden € 18.99
In Baden-Baden brengt Pieter Waterdrinker de beschouwingen samen die hij schreef over zijn leven in West-Europa, sinds hij in 2022 als gevolg van de oorlog in Oekraïne terug moest keren uit Rusland.
Als geen ander laat Waterdrinker zien aan welke onzekerheden het huidige Europa, waar de dreiging van oorlog overal voelbaar is, ten prooi is. Of hij zich nu bevindt in het casino in Baden-Baden, aan een diner bij zijn buren in Frankrijk, op het Zandvoortse strand of aan de Russische grens in Estland: overal voert hij de stem op van ‘de gewone mens’ en reflecteert hij op meesterlijke wijze over deze diep onzekere tijden.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Charlotte Dematons – Sinterklaas € 17.99
Omdat er sindsdien zoveel is veranderd, ben ik opnieuw naar Spanje gegaan met de trein van kwart over twee. In Madrid werd ik opgehaald met een gloednieuwe Pietenbus. Ik verbleef in hetzelfde oude huisje naast het grote huis, met uitzicht op zee. Wat bleek: alle Pieten wonen nu in een door henzelf ontworpen Pietenflat, compleet met klimmuur. De zolder is omgebouwd tot bibliotheek en er hangt een enorm flatscreen om naar films te kijken of te gamen. De stoomboot is ook verbeterd. De meeste Pieten slapen nu bovendeks, behalve degenen die dat niet willen. De steenkolen worden binnenkort vervangen door elektriciteit of waterstof. De zonnepanelen zijn al geïnstalleerd. Ik vermoed dat iedereen een mobiele telefoon heeft, zelfs Sinterklaas! Maar dat heb ik niet durven vragen.
In ons land is ook veel veranderd in al die jaren: meer fietspaden, bakfietsen, elektrische fietsen en verbouwde huizen. Ook zijn er meer mensen. Helemaal nieuw is de trainingsdag voor Hulppieten! Grote mensen kunnen zich voor deze dag opgeven. Na een stevige training, afgerond met een examen, kunnen zij een diploma Tijdelijke Hulppiet halen (3 jaar geldig!). Alles wat ik heb gezien, heb ik getekend. Het resultaat is dit prentenboek.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Dik van der Meulen- Meester in het paradijs € 34.99
Tachtig jaar geleden overleed Jac. P. Thijsse (1865-1945). Als oprichter van Natuurmonumenten en schrijver van twintig Verkadealbums wist hij miljoenen lezers enthousiast te maken voor de natuur. Zonder Thijsse had Nederland er anders uitgezien.
Meester in het paradijs gaat over het leven van een man die naast zijn drukke baan als schoolmeester onvermoeibaar streed voor het behoud van de natuur. Voor Thijsse was alles natuur: de bossen, de duinen, de moerassen en de heide, maar ook de perkjes en parken in de stad en, bovenal, het boerenland. Nergens kwam zijn paradijs zo tot bloei als in de weiden.
Tegelijk gaat dit boek over de huidige staat van Thijsses natuur. Hoe is het nu gesteld met het landschap waarvoor hij zo hartstochtelijk heeft gestreden? Dik van der Meulen laat zien dat Thijsses denkbeelden onverminderd actueel zijn.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Janna Coomans – Dievenland € 27.99
Een meisje dat stiekem een koe van een nonnenklooster melkt, een edelsmid die een molenaarsvrouw versiert met een gestolen boek, een gezin dat een gejatte jas voor de zekerheid uitrafelt en dan het draad verkoopt, of een knecht die het schaap van zijn stiefvader opeet: wat gestolen wordt, is waardevol. En wie iets steelt, geeft een inkijkje in zijn leven en inventiviteit.
Op basis van tot nu toe onontdekte dievenbekentenissen verkent Janna Coomans de dagelijkse handel en wandel van de late middeleeuwen. Dievenland is een uitzonderlijk levendig boek over gewone mensen die geconfronteerd werden met instabiliteit en onzekerheid in de laatmiddeleeuwse Lage Landen.
Winnaar Libris Geschiedenis Prijs 2025
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Anne Mieke Backer – Ik was dat meisje € 23.99
Hij, de Amerikaanse schrijver, ging op pad om het echte Frankrijk te leren kennen. Een jong meisje werd een onafscheidelijk onderdeel van die reis. Vijf jaar nadat ze elkaar hadden ontmoet, schreef de Amerikaan een roman over hun relatie. In zijn boek is de mannelijke hoofdpersoon een briljante student, terwijl het meisje wordt beschreven als onervaren en kneedbaar als klei. De student is een fictief personage, maar het meisje bestond wel degelijk.
In de betoverende roman Ik was dat meisje is zij een volwassen vrouw. Wanneer ze het boek over hun relatie opnieuw leest, versmelten haar herinneringen deels met het verhaal dat het vertelt, maar tussen de regels door wordt duidelijk dat wat de schrijver beschouwde als spel en tijdverdrijf, voor het meisje voelde als het begin van het echte leven.
‘Het is heel goed en overtuigend geschreven, heel slim gecomponeerd, en roept een wereld op – de wereld van mijn jonge jaren – waarin jonge vrouwen zich moeizaam beginnen vrij te maken van conventies, waarin ze hun seksualiteit verkennen, waarin ze hun stem ontdekken.’ – Nelleke Noordervliet
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Esther Naomi Perquin – Tot alles in beweging komt € 23.50
‘Achteraf weet ik dat we het over de stilte hadden moeten hebben; hoe die precies verdeeld werd over de leden van dit gezin, over de familie, mensen die we niet eens kennen, die generaties eerder al keuzes maakten. Nooit hebben we het over de macht van de zwijger; praten over stilte is alsof je een zaklamp op een donker hoekje richt om de schaduw aan te wijzen.’ Aan voormalig gevangenisbewaarder Ela dringt zich, na jaren van vertellen over andermans leven achter tralies, een persoonlijker verhaal op. Over een vader en twee broers, de werkelijke omvang van een familiegeheim en haar neiging de werkelijkheid te vervormen. Het blijkt al snel ondoenlijk om het daarbij niet over daderschap te hebben – en wat mag ze eigenlijk ‘persoonlijk’ noemen? ‘Niet alles is van jou,’ zoals haar oudste broer zegt. ‘Dit gaat mij ook aan.’
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Rosan Smits – Dit is fascisme € 16.00
Fascisme holt een democratie uit. Het begint met taal, niet met tanks. Met democratische verkiezingen, niet met een staatsgreep. En het krijgt vrij spel, dankzij mensen die denken dat het allemaal zo’n vaart niet zal lopen – tot het dat ineens wél doet. Zoals nu.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Ian McEwan – Wat wij kunnen weten € 27.50
Op 20 mei 2119 nam ik de nachtboot vanaf Port Marlborough, zodat ik aan het eind van de middag aankwam op de kleine kade bij Meantwrog-under-Sea. Tom Metcalfe, verbonden aan de University of the South Downs, is gefascineerd door een onwaarschijnlijk mooi gedicht dat in 2014 slechts één keer ten gehore is gebracht. Het gedicht zelf is nooit teruggevonden. Tom vermoedt dat het zich nog ergens bevindt, mogelijk in dat deel van Engeland dat niet onder water staat door de stijgende zeespiegel. Tijdens zijn onderzoek stuit hij op de sleutel die zorgt voor een doorbraak in zijn zoektocht. In Wat we kunnen weten stelt Ian McEwan diepgaande vragen over wie we zijn en waar we naartoe gaan, door alle grenzen van de tijd heen. Na het wereldwijde succes van Lessen weet Ian McEwan ons wederom te verrassen met een weergaloze roman. Wat we kunnen weten is een zoektocht, het gaat over roem en ingewikkelde liefdesrelaties, een mentale ziekte, een misdaad, liefde voor de natuur en liefde voor de poëzie, en hoe we tussen alle catastrofes door op een of andere manier toch ons leven weten te leven.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Barbara Stok – Wat is goed leven? € 22.99
Het orakel heeft gezegd dat Socrates de wijste mens van alle mensen is. Socrates is verbaasd en besluit samen met zijn vriend Chairefon op onderzoek uit te gaan. Hij voert gesprekken met allerlei mensen die bekendstaan om hun wijsheid. Wat denken zij dat goed leven is? Is dat zoveel mogelijk genieten? Zijn de beste mensen de sterkste mensen? En wat is dat precies, sterk? In elk gesprek ontdekt Socrates dat zijn gesprekspartners toch veel minder weten dan ze zelf denken.
Barbara Stok voert de lezer op toegankelijke wijze mee in de wereld van Socrates. Hij spoort aan om vastgeroeste denkbeelden los te schudden. Zijn filosofie is juist ook in deze tijd essentieel.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Charlie Mackesy – Onthoud dit altijd €17.99
‘Op een dag kijk je om en dringt het tot je door hoe zwaar het is geweest en hoe goed je het hebt gedaan.’
‘Onthoud dit altijd’ is het langverwachte vervolg op Charlie Mackesy’s bestseller ‘De jongen, de mol, de vos en het paard’. Kan de jongen, wanneer de donkere wolken opdoemen, zich herinneren wat hij nodig heeft om de storm te doorstaan?
In ‘Onthoud dit altijd’ dwalen Charlie Mackesy’s vier onwaarschijnlijke vrienden opnieuw door de wildernis. Ze hebben geen idee waar ze heen gaan of waar ze naar op zoek zijn. Wat ze wel weten, is dat het leven moeilijk kan zijn, maar dat ze van elkaar houden. En dat taartjes vaak het antwoord zijn.
‘Onthoud dit altijd’ werd net als ‘De jongen, de mol, de vos en het paard’ prachtig vertaald door Arthur Japin.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Peter Buwalda – De jaknikker €35.00
In De jaknikker van Peter Buwalda, de langverwachte ontknoping van het literaire succes Otmars zonen keren we terug naar bastaardzoon Ludwig Smit en Shell-ceo Johan Tromp. Op Sakhalin Island komt de verhouding tussen de twee onder hoge druk te staan wanneer Ludwig carrière maakt als tassendrager van Tromp. Samen keren ze zich tegen de journaliste Isabelle Orthel, die hun relatie onbewust op de proef stelt. Karakters en verledens botsen met elkaar en vormen een gevaarlijk weefsel van vermoedens en teleurstelling. De jaknikker oogst in de kou van Siberië, aan de kust van Los Angeles en ten slotte in het bedrieglijk huiselijke Leiden en wat in Otmars zonen gezaaid wordt.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Bas Heijne – Voor de democratie €15.00
Vrijheid is het zekere bezit van hen die de moed hebben haar te verdedigen
In 431 v.Chr. hield Perikles, de beroemdste staatsman van Athene, een vurige rede ter ere van gesneuvelde soldaten in de oorlog tegen aartsvijand Sparta. Tot op de dag van vandaag geldt Perikles’ grafrede als de krachtigste toespraak over democratische waarden ooit.
Zijn woorden zijn een lofzang op de democratie zélf, op het geloof in gelijkwaardigheid van de Atheense burgers, en de noodzaak van gemeenschapszin. Persoonlijke vrijheid kan alleen gedijen in een vrije samenleving. Juist daarin, stelt Perikles, is Athene een lichtend voorbeeld voor de wereld. Democratie is geen zwaktebod, het is iets om trots op te zijn – en waard om voor te vechten.
In zijn begeleidend essay trekt gelauwerd essayist Bas Heijne de woorden van Perikles door naar onze eigen verwarde tijd. Perikles leert ons dat de democratie, wil ze overleven, een werkelijke inzet van burgers nodig heeft. Maar ook, dat geloof in democratie geen bedaagde aangelegenheid hoeft te zijn, maar een meeslepende en verbindende aansporing is voor ons allemaal.
Ook nu weer is de democratie het waard om voor te vechten.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Gaea Schoeters – Het geschenk €19.99
Plots wemelt het in Berlijn van de olifanten. Algauw wordt duidelijk dat de dieren niet uit de dierentuin komen, maar een geschenk van de president van Botswana zijn. 20.000 olifanten heeft hij de Duitsers cadeau gedaan, als ‘dank’ voor de verscherpte wetgeving met betrekking tot de invoer van jachttrofeeën.
‘Jullie Europeanen willen ons vertellen hoe we moeten leven. Misschien moeten jullie zelf maar eens proberen hoe het is om met megafauna samen te leven.’
De bondskanselier zit met de handen in het haar: hij moet deze crisis snel en daadkrachtig aanpakken. Want straks zijn er verkiezingen en zijn politieke tegenstanders ruiken bloed…
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Eva Vriend – De waterzoon € 7.99
In hoeverre mogen we ingrijpen in de natuur? Die vraag loopt als een rode draad door de familiegeschiedenis van Jac. P. Thijsse. In zijn populaire Verkade-albums leerde hij Nederland begin vorige eeuw om de natuur te koesteren. Zijn zoon Jo Thijsse keek anders naar zijn omgeving: hij werd de wetenschappelijke man achter de Afsluitdijk en de Deltawerken.
Aan de hand van de levens van vader en zoon Thijsse onderzoekt Eva Vriend in dit essay de grenzen van maakbaarheid. ‘De waterzoon’ laat zien hoe onze verhouding tot de natuur steeds opnieuw verandert. Zo biedt dit onbekende verhaal, juist in tijden van stikstofproblemen, afnemende biodiversiteit en klimaatcrisis, een verrassend historisch perspectief op actuele vragen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Jan Brokken – De weemoed van de reiziger € 24.99
Jan Brokken verstaat de kunst van het reizen. In zijn imposante oeuvre staan een nieuwsgierigheid naar menselijke verhalen en onverwachte ontmoetingen centraal. Zijn liefde voor kunst is minstens zo groot en fundamenteel. In “De weemoed van de reiziger” komen beide liefdes samen. In veertien verhalen over kunstenaars en de reizen die ze maken, of dat nu een fysieke reis is of een reis door de verbeelding, komt weemoed voorbij maar ook levenslust, dromen, de drang naar avontuur, bezinning, grote liefdes en gebroken harten, verwondering, heimwee en de wijsheid die met de jaren komt. “De weemoed van de reiziger” is een boek dat raakt aan onze menselijke essentie: als geen ander maakt Brokken duidelijk dat reizen en kunst ons in beweging zetten, ons doen denken en voelen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Midas Dekkers – Het menselijk tekort € 24.99
Is de mens nu nog niet af? Na miljoenen jaren evolutie is er nog steeds veel te wensen over. Survival of the sukkels. En dat is maar goed ook. Onvolmaaktheid is juist onze charme. De verlegen jongeman, het struikelende kind en dat spleetje tussen de tanden stemmen mild. Volmaaktheid is de dood in de pot en behelpen is leven. Wat moet een mens met een ideale schoonzoon? Wat moet de natuur met een ideale soort? Het leven wordt voortgedreven door onvolkomenheden, hoe hard de moderne mens die ook probeert te ontkennen door middel van fitness of botox. Koester ze. Zoals alleen Midas Dekkers dat kan legt hij uit dat het tekort hetgeen is dat ons menselijk maakt.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Annejet van der Zijl – Het sneeuwklokjesbos € 13,50
Nooit zou ze de stad verlaten, dacht Annejet van der Zijl toen ze nog in hartje Amsterdam woonde. Toch is het glooiende duinlandschap rond Bergen al sinds een aantal jaar de plek waar ze ronddwaalt met haar hond Toby en altijd weer, zoals ze schrijft ‘het tegenovergestelde van heimwee’ voelt. Het sneeuwklokjesbos is een ode aan de schoonheid van de duinen, de helende kracht van wandelen en het hebben van een hond. Maar het is ook een kleine streekgeschiedenis aan de hand van de levensverhalen van drie buitenstaanders die er terecht kwamen – waarvan één de schrijfster zelf. Daarmee wordt dit boek een intiem en ontroerend verhaal over rouw, troost en ons hardnekkige geloof in het gelukkige einde van sprookjes.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Gaea Schoeters – Het geschenk €19.99
Plots wemelt het in Berlijn van de olifanten. Algauw wordt duidelijk dat de dieren niet uit de dierentuin komen, maar een geschenk van de president van Botswana zijn. 20.000 olifanten heeft hij de Duitsers cadeau gedaan, als ‘dank’ voor de verscherpte wetgeving met betrekking tot de invoer van jachttrofeeën.
‘Jullie Europeanen willen ons vertellen hoe we moeten leven. Misschien moeten jullie zelf maar eens proberen hoe het is om met megafauna samen te leven.’
De bondskanselier zit met de handen in het haar: hij moet deze crisis snel en daadkrachtig aanpakken. Want straks zijn er verkiezingen en zijn politieke tegenstanders ruiken bloed…
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Italo Calvino – Het stembureau € 14.99
Verkiezingen. Aan de rand van Turijn is de psychiatrische inrichting Cottolengo opgetuigd als stemlokaal, en de communistische intellectueel Amerigo Ormea komt een dagje als vrijwilliger stemmen tellen. Een eindeloze reeks kiezers trekt aan zijn ogen voorbij, die hij allemaal ontoerekeningsvatbaar acht: van zieltogende oudjes tot vreemde schepsels gehuld in witte lakens. Bovendien ziet hij hoe die lammen en blinden worden gemanipuleerd door de nonnen en priesters: stem op stem gaat naar de christendemocraten. In Amerigo’s binnenste gaat het tekeer: hij heeft altijd in democratische vooruitgang geloofd – meer specifiek: een vooruitgang naar links – maar nu vraagt hij zich plots af: kunnen deze mensen, van wie sommigen nooit buiten de muren van de inrichting zijn geweest, wel over de toekomst van het land beslissen? En tegelijkertijd realiseert hij zich dat hij zijn dag veel liever had willen doorbrengen met zijn maîtresse Lia. Wat stemt zij eigenlijk?
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Nelleke Noordervliet – Bewind van de gelukkigen € 24.99
‘O, god, ze wisten het. Natuurlijk wisten ze het. Hoe zouden ze het niet weten. Wisten ze het altijd al? Vandaar hun uiterst voorzichtige vriendschap? Ze waren mijn gangen nagegaan zodra ik in het dorp kwam wonen. Hadden de connectie met Alain gemaakt, hadden mijn kritische stukken gelezen, hun oordeel opgeschort, ze hadden getwijfeld en overwogen in hoeverre ik van nut kon zijn. Ze hadden me op de proef gesteld, geobserveerd, mijn woorden gewogen.’
In een samenleving waar al tien jaar geen vrije pers meer bestaat volgen we Sophie Roth, voormalig journalist, die de hoofdstad heeft verruild voor een huisje op het platteland, ver weg van het valse geluk dat het nieuwe bewind onder dwang heeft verspreid. Ze wil opnieuw beginnen in de kleine gemeenschap, maar stuit op achterdocht en terughoudendheid. Als ze in aanraking komt met het verzet wordt ze voor een moeilijke keuze gesteld: die tussen gewelddadige actie en verdachte afzijdigheid. De roman Het bewind van de gelukkigen houdt ons pijnlijk geloofwaardig voor wat er zou kunnen gebeuren als een democratisch gekozen partij de absolute macht in Europa naar zich toetrekt en de oppositie op allerlei manieren uitschakelt.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Mélissa da Costa – Waar de zon de sneeuw raakt € 25.99
Philippe is veertig, commercieel directeur, getrouwd en vader van twee kinderen. Ambre is twintig, heeft niets en niemand. Behalve hem.Wanneer ze, overweldigd door de leegte van haar bestaan, een einde aan haar leven probeert te maken, stuurt Philippe haar ver weg naar een hotel in de bergen, waar ze als serveerster kan beginnen. Daar moet ze zichzelf opnieuw uitvinden. Leren leven zonder hem.Waar de zon de sneeuw raakt is het verhaal van een nieuw begin. Een kroniek over een hotel waar een groep seizoenswerkers samenleeft, allemaal getekend door het leven. We maken kennis met hun kwetsbaarheid, hun angsten en geheimen. Beetje bij beetje betreedt Ambre hun stiltes — en stapt met hulp van de anderen uit die van haarzelf.Want als we elkaar niet kunnen helpen, wie doet het dan?
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Henri Bontenbal – Het kan echt anders € 19.99
Nederland kan een nieuwe weg vooruit vinden. De afgelopen jaren heeft Den Haag zich laten gijzelen door populistische politiek die ons land alleen maar chaos brengt. Populistische politiek ontwricht de samenleving, laat mensen uiteindelijk in de kou staan en maakt een fundamenteel debat over de toekomst van Nederland onmogelijk.
In Het kan echt anders geeft Henri Bontenbal zijn kijk op Nederland en laat hij zien welke waarden voor hem bepalend zijn bij zijn manier van politiek bedrijven. Hij analyseert waar we als land vandaan komen en beschrijft hoe de politiek weer orde op zaken kan stellen om ons land uit de stilstand te halen. En wat de rol van de samenleving is en hoe we die weer sterker kunnen maken.
Juist nu is een verantwoordelijke politiek nodig die niet kiest voor dagelijkse ophef, maar voor het algemeen belang, voor onszelf en voor de generaties die na ons komen. Een politiek die eerlijk is over wat moet. En hoopvol over wat kan. Want het kan echt anders.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Geert Mak – De wisselwachter € 36.99
In Europa kent bijna niemand hem. Toch hoort Harry Hopkins bij de handvol mensen die bepalend waren voor het lot van ons continent en ons land. Hopkins was een voormalige welzijnswerker in de arm-ste buurten van New York. Uiteindelijk werd hij de rechterhand van president Roosevelt, raakte hij bevriend met Churchill en onderhandelde met Stalin. Hij werd de stuwende kracht achter de New Deal en, na 1940, achter het geallieerde bondgenootschap dat uiteindelijk nazi-Duitsland op de knieën kreeg.
Het wervelende Wisselwachter gaat over de grote politieke bewegingen van de jaren dertig en veertig. Tegelijk vertelt Geert Mak een intieme geschiedenis van een politieke familie, de vrouwen en mannen die in die jaren het Witte Huis bevolkten. Op ongekende wijze schetst Mak het beeld van een tijd vol dilemma’s over democratie, economie en oorlog. Het zijn vraagstukken die ons maar al te bekend voorkomen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Josephine Quinn – Het westen € 44.99
Het Westen is een baanbrekend boek dat het traditionele verhaal van de westerse beschaving volledig herziet. Quinn onderzoekt hoe de oude wereld, van de bronstijd tot de verlichting, werd gevormd door voortdurende wereldwijde ontmoetingen en uitwisselingen. In plaats van de gebruikelijke opvatting van afzonderlijke ‘beschavingen’, laat Quinn zien dat het contact tussen verschillende samenlevingen – van het ontstaan van het alfabet in Egypte tot de intrede van Indiase cijfers in Europa – de échte motor van de geschiedenis was. Een monumentaal werk dat het beeld van de westerse geschiedenis voor altijd zal veranderen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Gerbrand Bakker – Aan mij heb je niks € 27.99
Wanneer Gerbrand Bakker tijdens een lezing in Istanbul op een onbewaakt ogenblik herinnerd wordt aan de verdrinkingsdood van zijn jonge broertje, ruim een halve eeuw geleden, maakt dat veel los. Dingen die decennialang, zowel door hemzelf als door zijn steeds verder aftakelende en steeds vergeetachtigere moeder, zijn weggestopt. Behoedzaam ontdoet hij al schrijvende die traumatische gebeurtenis van haar dikke sluiers. Zwaar werk, maar ondertussen gaat het gewone leven van de inmiddels getrouwde schrijver doodgewoon zijn gang met lezingen, meningen, feestelijkheden en een gevoel van actuele onrust: zijn dat huis en die tuin in de Eifel nog wel leuk genoeg?
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Francine Oomen – Hoe overleef ik alles wat anders gaat dan gedacht € 22.99
Je hoopt iets, je verwacht iets, je droomt ergens van,
maar wat doe je als alles anders gaat dan gedacht?
Beschouw je een crisis als een ramp of als een kans?
Geef je op of ga je door?
En als je doorgaat, hoe dan?
In Rosa’s leven gaat natuurlijk niks zoals gepland. Samen met haar vrienden is ze heel gelukkig in hun zelfgecreëerde paradijs in Portugal: de Geheime Tuin. Maar ze zitten er wél illegaal…
En dan is er de liefde. Oude liefde, nieuwe liefde. Oude-nieuwe liefde. Wat doe je ermee?
Dit boek gaat over jezelf en elkaar (echt) leren kennen. Over risico’s nemen, vriendschap, liefde en het doorzien en doorbreken van patronen.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Arnon Grunberg – Het aanwezige been € 24.99
In Het aanwezige been onderzoekt Arnon Grunberg met mededogen, humor en niet-aflatende interesse in zijn lotgenoten de mens die telkens weer vatbaar blijkt te zijn voor allerlei soorten verleidelijkheid.
Zoals een vrouw van middelbare leeftijd, werkzaam voor een hulporganisatie, die vanuit een door oorlog geteisterd land een kind naar het Westen probeert te smokkelen, of een vader die voor het huwelijksfeest van zijn dochter de duurdere kreeftravioli besluit te bestellen, of een jongeman die tijdens de Koude Oorlog eerst voor de verleidingen van het socialisme valt om vervolgens die van het kapitalisme aantrekkelijker te vinden – overal in deze bundel klinkt de echo van de Matthäus-Passion: Erbarme dich, mein Gott.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Christien Brinkgreve – Beladen huis € 21.99
Beladen huis is het relaas van een vrouw na het overlijden van haar man. Na zijn dood dringt tot haar door dat hun huis overwoekerd is geraakt met spullen en zwaarmoedigheid. Terwijl zij de kamers opruimt, ontstaat langzaam weer ruimte in haar gevoelens voor hem. Ze wil terugvinden hoe hij ooit was, hoe zij ooit was en begrijpen waarom hun leven samen is gelopen zoals het is gelopen. Herinneringen komen terug, de doorwerking van het verleden wordt zichtbaar, materiële en psychische verwerking gaan hand in hand. Beladen huis is een moedige memoir over de ruimte die je inneemt in een relatie, in een gezin, in de maatschappij, als moeder en als vrouw, over eenzaamheid, angst en de keuzes die we maken uit liefde.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Bibi Dumon Tak – Rimpeling
Marthe viel omdat ze het leven van een langpootmug wilde redden. Na die dodelijke val blijft haar huis aan de rand van het bos verweesd achter. Alleen de insecten, de muizen en haar spullen wisten wie ze was. Als haar huis wordt opgeruimd krijgen we haar verhaal te horen. Hoe meer spullen er worden aangewezen, hoe completer Marthe wordt. Aan de hand van de stoel, de tafel, de kast en het bed kom je erachter wie Marthe was. Niets bijzonders, zou Marthe er zelf over hebben gezegd.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Zigmund Skujiņš – Het bed met de gouden poot € 27.99
Letland, midden negentiende eeuw. Noass Vējagals verlaat de boerderij van zijn ouders en zeilt de wereld over. Zijn broer Augusts blijft als echte landrot aan wal en stort zich op de boerderij. Noass vergaart op zijn reizen roem en rijkdom en bouwt in de kustplaats Zunte een groot stadshuis. Intussen ontwikkelt zijn dochter Leontīne zich tot een rebelse schoonheid. In de stad verspreidt zich het gerucht dat Noass zijn rijkdommen verstopt heeft in een poot van zijn bed en Leontīne raakt in de ban van de zoektocht naar haar vaders goud. Liefde, oorlogen en revoluties brengen de familieleden naar alle uithoeken van de wereld. In een meeslepende stijl, vol humor en mededogen, beschrijft Zigmunds Skujiņš de lotgevallen van vijf generaties Vējagals, die parallel lopen aan de belangrijkste gebeurtenissen van de bewogen geschiedenis van Letland van de afgelopen 150 jaar.
Zigmunds Skujiņš (1926-2022) geldt als een van de belangrijkste Letse schrijvers van de twintigste eeuw. Wereldwijd zijn er meer dan zeven miljoen exemplaren van zijn boeken verkocht. Hij is nu voor het eerst in het Nederlands vertaald.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Gaea Schoeters – Het geschenk € 19.99
Plots wemelt het in Berlijn van de olifanten. Algauw wordt duidelijk dat de dieren niet uit de dierentuin komen, maar een geschenk van de president van Botswana zijn. 20.000 olifanten heeft hij de Duitsers cadeau gedaan, als ‘dank’ voor de verscherpte wetgeving met betrekking tot de invoer van jachttrofeeën.
‘Jullie Europeanen willen ons vertellen hoe we moeten leven. Misschien moeten jullie zelf maar eens proberen hoe het is om met megafauna samen te leven.’
De bondskanselier zit met de handen in het haar: hij moet deze crisis snel en daadkrachtig aanpakken. Want straks zijn er verkiezingen en zijn politieke tegenstanders ruiken bloed…
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Erik Scherder – Liever moe dan lui € 18.99
Artificiële Intelligentie (AI) is een wereldwijde hype. Maar is het goed voor je hersenen? En voor je lijf? Nee! Erik Scherder noemt AI daarom Afnemende Intelligentie. We zitten massaal voor een scherm, worden mentaal en fysiek steeds minder uitgedaagd – en we genieten ervan! We zijn liever lui dan moe. Moet dat niet andersom? Moeten we niet juist moeite blijven doen? Het antwoord is volmondig ja! Is het tij nog te keren?
Van de oermens hebben we geleerd om efficiënt te zijn: eerst een plan maken, dan jagen, en daarna eten en uitrusten. Het leven draaide om efficiëntie en snelheid. Dat zit nog altijd in ons DNA. Maar voedsel wordt nu tot in de keuken bezorgd. Is dat efficiënt? En moeten we daarvan bijkomen? Absoluut niet! Hoe minder we hoeven te doen, hoe beter. Of niet?
Erik Scherder zet ons op zijn unieke manier aan het denken. In zijn bekende, aanstekelijke en energieke stijl bespreekt hij de meest recente onderzoeken in zijn vakgebied. Scherders enthousiasme en aansporingen laten niemand onberoerd.
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!
Safae el Khannoussi – Oroppa €27.99
Een wervelende, uitbundige vertelling over de kant van Europa die voor de meesten onzichtbaar blijft. Irad Abergels kroeg in Parijs is het laatste toevluchtsoord voor de zusters en broeders van de nacht. Zijn moeder, Salomé Abergel, is verdwenen, en het meisje Hind vindt in de kelder van Salomé’s huis in de Rivierenbuurt in Amsterdam haar nagelaten schilderijen, beelden die tot haar spreken, waar ze ’s nachts van wakker ligt. ‘Oroppa’ gaat over hoe macht mensen dingen kan laten doen waarvan ze niet wisten dat ze ertoe in staat waren. En over degenen die weigeren nog deel te nemen aan dat systeem. Van Amsterdam tot Parijs, van Tunis tot Casablanca hebben ze levens opgebouwd, achtervolgd door spoken uit het verleden. En gezamenlijk heffen zij het glas: op Oroppa!
Wilt u deze titel bestellen? Klik dan hier!


